Пізнавши історію появи мов С та C++, легше зрозуміти концепції, що лежать в їх основі, а також відповісти на питання, чому протягом вже не одного десятиріччя мова С залишається популярною серед програмістів, а її більш молодша «родичка» C++ не поступається їй у популярності.
У 1972 році співробітник фірми Bell Laboratories Деніс Рітчі створив нову алгоритмічну мову — С. В її основу було закладено багато особливостей мови Assembler. Мова С є універсальною, придатною для розв’язання будь-якого типу задач, хоча спочатку була задумана як мова системного програмування (у 1973 році на мові С Деніс Рітчі реалізував операційну систему Unix).
У середині 80-х років Б’ярн Страуструп розробив мову «С з класами», що надалі стали називати мовою C++. Ця мова дозволяє працювати не тільки зі змінними, але і з їх адресами, розміщувати дані як у пам’яті, так і в регістрах, використовувати непряму адресацію (завдання адреси комірки, в якій зазначена адреса даного), автоматично змінювати адресу. Об’єктний код, що формується компіляторами мови C++, займає приблизно стільки ж пам’яті, скільки і відповідна програма на Assembler.
Мову C++ можна розглядати як надмножину мови С, бо вона зберігає усі можливості, що надає мова С, і доповнює їх засобами об’єктно-орієнтованого програмування. C++ є універсальною алгоритмічною мовою, яка використовується для разробки системних та складних прикладних програм. Це не тільки найпоширеніша мова програмування, але й мова спілкування програмістів, оскільки більшість програм алгоритмів написані на C++.
Мова C++ є мовою високого рівня і основою багатьох систем програмування: Borland C++, Visual C++, Borland C++ Builder. Найбільш популярною з них вважається Borland C++ Builder. За допомогою цієї системи візуального об’єктно-орієнтованого програмування як користувач-початківець, так і програміст-професіонал мають можливість створювати інтерфейс користувача до прикладних програм різноманітних класів, що виглядає однаково професійно.
Borland C++ Builder не поступається популярності Borland Delphi, бо мова C++, що лежить в основі C++ Builder, є більш потужною, ніж Object Pascal, на якому побудований Delphi. Бібліотеки функцій C++ більш численні, ніж бібліотеки Object Pascal. І хоча більшість прикладних задач з рівним успіхом можна розв’язувати як засобами Delphi, так і засобами C++ Builder, стає очевидним, що вдале сполучення лаконічності конструкцій і багатства можливостей дозволяють мові C++, а отже і системі візуального ООП C++Builder, швидко поширюватися і ставати ще більш перспективними.