Пошук «зниклих» компонентів

Іноді буває, що ви не можете знайти на формі компонент, який на ній присутній. Це буває з кількох причин. Наприклад, якщо ви використовуєте мітку типу TLabel, встановивши в ній властивість AutoSize (автоматична зміна розміру за розмірами напису) в true і стерши значення напису Caption, то горизонтальний розмір мітки зменшується до нуля і її не буде видно на формі, поки під час виконання програми Caption не зміниться. Компонент може “зникнути” також, якщо він накритий іншим компонентом, розташованим вище в Z-послідовності. Можливі й деякі інші причини, наприклад такий вибір кольорів, що компонент зливається з фоном.

Знайти «зниклий» компонент можна, вибравши його ім’я у списку, що випадає, розташованому вгорі вікна Інспектора Об’єктів. Цей список містить усі компоненти, які розміщені на формі. Якщо ви виберете в ньому потрібний компонент, то на формі навколо нього з’явиться рамка з маркерами, видима навіть у випадку, якщо компонент зверху накритий якою-небудь панеллю або іншим компонентом. При цьому в Інспекторі Об’єктів стануть видні сторінки властивостей та подій знайденого компонента.

Якщо мета пошуку полягала в тому, щоб задати для компонента значення якихось властивостей чи обробники подій, то вам більше нічого і не треба. Якщо ж вам таки треба дістатися до компонента, накритого іншим компонентом або панеллю, то доведеться або тимчасово зрушувати кудись ці перешкоди, або виконати для них команду Send То Back, яка зрушить їх до Z-послідовності. Принаймні ви знаєте, де розташований «втікач» і що треба зрушити, щоб його знайти.

Ще один спосіб знайти компонент на формі – це виділення його вершини у вікні Дерева Об’єктів.

Особливо треба зупинитися на питанні, як, нічого не зрушуючи, дістатися до нижніх панелей, якщо на них лежать інші панелі, або як дістатися форми, якщо вся вона накрита панелями. Тут можливий той самий підхід, про який йшлося вище. Але можна зробити простіше. Перейдіть до верхньої панелі та натисніть клавішу Esc. У вікні Інспектора Об’єктів відкриються сторінки, пов’язані з панеллю нижче. Натисніть Esc знову і відкриються сторінки наступного шару і т.д. доти, доки відкриються сторінки форми. Звичайно, якщо у вас є один шар панелі, то сторінки форми відкриються при першому ж натисканні Esc.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *