Консольний режим середовища C++ Builder

У системі С++ Builder існує можливість розв’язання задач без використання візуальних засобів. Такий режим називаєть­ся консольним і реалізується шляхом імітації роботи в системі MS DOS. Слід зауважити, що кодування російських літер, тоб­то кирилиці, у MS DOS інше (стандарт ASCII), ніж у системі Windows (стандарт ANSI). Враховуючи це, всі повідомлення краще записувати латинськими літерами.

Розглянемо методику розв’язання в консольному режимі задачі, що сформульована уприкладі 12.1.

Після запуску системи С++ Builder треба закрити всі вік­на, крім головного, і виконати послідовність команд: File-> New->Other. У віконці New Items активізувати піктограмуConsole Wizard і натиснути кнопку ОК. З’явиться вікно із за­готовкою програмного коду у вигляді:

#include <vcl.h>

// здесь можно добавить заголовочные файлы

#pragma hdrstop

//-----------------------------------------------------------

#pragma argsused

int main(int argc, char* argv[])

{

// здесь записываются программы решение задач

return 0;

}

У програмному коді заготовки слід вписати заголовні файли: #include <iostream.h>— для забезпечення операцій введення-виведення інформації, #include<math.h> — для підключен­ня бібліотеки обчислення функцій і усі інші необхідні заголовні файли, а також ввести всі оператори, необхідні для розв’язання задачі (див. приклад 4.5 та приклад 5.1).Створений проект тре­ба записати на диск в окрему папку за раніше описаною методикою і запустити на виконання.

Цей додаток має такий вигляд:

Якщо у програмі немає помилок, з’явиться вікно виведення. На пропозицію «Vvedite а»слід ввести значення цієї змін­ної і натиснути клавішу Enter. Результат розв’язання задачі буде виведений у тому ж вікні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *